C-керміт 9.0

15 min read
Article updated on:23 Aug 2023

Original article: https://www.kermitproject.org/ck90.html

Портативне програмне забезпечення для мережі та послідовного зв’язку з відкритим вихідним кодом для Unix та VMS

ТЕРМІНАЛЬНІ СЕСІЇ | ПЕРЕДАЧА ФАЙЛОВ | ПЕРЕТВОРЕННЯ НАБОРУ СИМВОЛІВ | АВТОМАТИЗАЦІЯ

The Broadway Local поблизу West 125th Street. Фото надано Девідом Пірманном , http://www.nycsubway.org/ .

Версія:9.0.302
Випущено:20 серпня 2011
Про C‑Kermit 9.0 

Останнє оновлення цієї сторінки: пн, 3 липня 19:49:59 2023 р.

( Примітка: усі FTP-посилання перетворено на HTTPS 18 травня 2021 р.)

▶ ▶ Наступний випуск: 10.0 Beta.10(3 липня 2023 р.)

Для Unix (Linux, macOS, NetBSD, FreeBSD, Android, HP-UX, MINIX тощо), VMS і (вперше за 20 років) Microsoft Windows (наступний пункт). Ласкаво просимо тестувальників!

Нове: 15 вересня 2022 р.... C-Kermit 10.0 для Windows Beta 4 (раніше Kermit 95). Тепер із власними вбудованими оновленими клієнтами SSH і SSL/TLS. НАТИСНІТЬ ТУТ , щоб прочитати про це та завантажити для тестування, якщо хочете.

ЗАВАНТАЖИТИВИХІДНИЙ КОД ЛІЦЕНЗІЯ НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК СПЕЦИФІКАЦІЇ ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ БІНАРІЇ ОГЛЯДИ СЦЕНАРІЇ

Новий покажчик усієї документації C-Kermit ТУТ , а також вичерпні таблиці вбудованих функцій і вбудованих змінних C-Kermit .

Посібник користувача, Використання C-Kermit , 2-е видання (Digital Press), для C-Kermit 6.0. Натисніть зображення, щоб замовити на Amazon.com . Також доступний як Kindle E-Book Edition . НАТИСНІТЬ ТУТ, щоб переглянути відгуки. НАТИСНІТЬ ТУТ для доступу в Інтернеті. Оновлення:

• Книга C-Kermit 8.0 (PDF) ← НОВИНКА

• Додаток до посібника C-Kermit 7.0

• Додаток до посібника C-Kermit 8.0

• Додаток до посібника C-Kermit 9.0

C -К ermit — це комбінований пакет програмного забезпечення для мережі та послідовного зв’язку, який пропонує послідовний, незалежний від транспорту, міжплатформний підхід до встановлення з’єднання, термінальних сеансів, передачі файлів, керування файлами, перекладу набору символів, числового та буквено-цифрового пейджінгу та автоматизації передачі файлів а також керування, діалоги та завдання спілкування за допомогою вбудованої мови сценаріїв. C-Kermit включає:

І багато іншого -- НАТИСНІТЬ ТУТ для специфікацій.

C-Kermit 9.0 доступний практично для всіх відомих варіантів і версій UNIX , минулих і сучасних (таких як Linux , Android , Mac OS X , FreeBSD , NetBSD , OpenBSD , AIX , Solaris , HP-UX тощо), на кожні 32 - або 64-розрядна архітектура, а також для DEC / Compaq / HP VMS / OpenVMS на VAX, Alpha та IA64 / IPF. Попередні версії C-Kermit залишаються доступними для інших платформ і операційних систем:

В Unix C-Kermit можна розглядати як зручну та потужну альтернативу cu, tip, minicom, uucp, ftp, ftpd, telnet, ktelnet, rlogin, ssh, find, grep, iconv, recode, expect, wget , sendpage, bc і певною мірою навіть Lisp, ваша оболонка та/або Perl; єдиний пакет як для мережевих, так і для послідовних комунікацій, що пропонує автоматизацію, корисність і мовні функції, яких немає в більшості інших пакетів, і з більшістю тих самих функцій, доступних на всіх платформах, що не є Unix (такими як VMS), а також як у Kermit 95 на Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/Vista/7/8/10.

Встановити пакети

Станом на липень 2021 року пакети встановлення C-Kermit 9.0 доступні принаймні для таких операційних систем. Відповідно до законодавства США щодо експорту, інсталяційні пакети та попередньо зібрані двійкові файли НЕ включають функції безпеки C-Kermit (за винятком того, що він може створювати безпечні з’єднання SSH за допомогою зовнішнього клієнта SSH); це зміниться з C-Kermit 10.0. Щоб отримати версію C-Kermit, яка включає Kerberos, SSL, TLS або SRP, ви повинні завантажити вихідний код і створити його самостійно.

НАТИСНІТЬ ТУТ для загального обговорення створення пакетів C-Kermit. Зауважте також, що Unix-версія C-Kermit містить власну процедуру встановлення, вбудовану в make-файл. Див. Розділ 5 посібника зі встановлення Unix C-Kermit. -->

ЛІЦЕНЗІЯ

[ Вгору ] [ Документація ] [ Нові функції ] [ Приклади ] [ Завантажити ]

Починаючи з версії 9.0 , C-Kermit має ліцензію з відкритим вихідним кодом , Revised 3-Clause BSD License . Кожен може використовувати його як завгодно для будь-яких цілей, включаючи перерозподіл і перепродаж. Його можна включити в будь-яку операційну систему, де він працює, або його можна змусити працювати, включаючи як безкоштовні, так і комерційні версії Unix і OpenVMS.

C-Kermit 8.0 і 7.0 мали більш обмежену ліцензію, НАТИСНІТЬ ТУТ , щоб переглянути її.

[ Вгору ] [ Завантажити ] [ Двійкові файли ] [ Kermit Home ]

ДОКУМЕНТАЦІЯ

[ Google ] [ Топ ] [ Нові функції ] [ Приклади ] [ Завантажити ]

Посібник користувача для C-Kermit (все ще) є книгою «Використання C-Kermit» , друге видання [ ІНФОРМАЦІЯ ], яка актуальна для C-Kermit 6.0. Нові функції в наступних випусках C-Kermit задокументовано в додатках (див. посилання нижче).

Посібник крок за кроком пояснює, з прикладами та іноді зображеннями, як використовувати C-Kermit: як створювати з’єднання, як вирішувати проблеми з підключенням і передачею файлів, як працювати з перекладом набору символів, як писати програми зі сценаріями , і багато іншого; особливо корисно, оскільки після 30 червня 2011 року підтримка програмного забезпечення Kermit більше не доступна в Колумбійському університеті. Починаючи з 2011 року посібник також доступний на Amazon.com як електронна книга Kindle .

Станом на лютий 2016 року Using C-Kermit також можна безкоштовно завантажити у форматі PDF ; НАТИСНІТЬ ТУТ , щоб дізнатися більше.

Інтернет-інформаційні ресурси:

[ Вгору ] [ Керміт Головна ]

ЗАВАНТАЖИТИ C-KERMIT

[ Вгору ] [ Документація ] [ Нові функції ] [ Приклади прикладів ]

Поточний випуск C-Kermit – 9.0.302 від 20 серпня 2011 року . Відтоді над C-Kermit було зроблено багато роботи; результати ТУТ (див. журнал змін ). Поточну тестову версію потрібно перетворити на офіційний випуск, насамперед для того, щоб C-Kermit міг працювати з новими випусками Glibc.

У вас є багато варіантів для завантаження:

[ Вгору ] [ Керміт Головна ]

Завантажити та створити з вихідного коду

[ Вгору ] [ Збірка Unix ] [ Збірка VMS ] [ Примітки розробника C-Kermit ]

Якщо у вас є власна настільна система Unix/Linux, наприклад Ubuntu або Debian, ви, ймовірно, можете встановити на ній C-Kermit, просто вказавши команду на кшталт «sudo apt install ckermit» ( приклад Ubuntu ), у такому випадку ви можете пропустити решту цієї сторінки.

Ви можете завантажити вихідні та текстові файли C-Kermit 9.0 безпосередньо з проекту Kermit у будь-якому з кількох архівних форматів, клацнувши наступні FTP-посилання. Повні архіви містять вихідний код, процедуру збирання, ліцензію, файли ініціалізації, сертифікати ЦС, сторінку довідки або розділ довідки, файли ініціалізації та файли з простою текстовою інформацією, отримані з веб-сторінок, перелічених у розділі Документація: повний розподіл . Текстові архіви містять усе, крім вихідного коду; їх можна використовувати, коли ви завантажуєте попередньо зібраний двійковий файл . Розмір кожного архівного файлу в мегабайтах показано в кожній клітинці. ПРИМІТКА:«Unix» відноситься до всього сімейства операційних систем Unix: Linux, Mac OS X, Android, AIX, Solaris тощо .

ЗАВАНТАЖИТИ:

АрхівZipдьоготьТар.ЗTar.gz
Unix Complete2.9 cku302.zip11.7cku302.tar4.1 cku302.tar.Z2.9 cku302.tar.gz
Лише текст Unix0,8 cku302txt.zip2.7 cku302txt.tar1.0 cku302txt.tar.Z0,8 cku302txt.tar.gz
VMS завершено2.8ckv302.zip   
Лише текст VMS0,6ckv302txt.zip   

(Zip-архіви містять лише текстові файли, розпакуйте їх за допомогою «-a» або «-aa».)

Окрім них, ми також маємо архіви C-Kermit 7.0 для наступних платформ, які з тих пір не оновлювалися:

ckl197.zip

Вихідний код і текстові файли для Stratus VOS , архів ZIP (текстові файли у форматі DOS) (C-Kermit 7.0).

ck9197.zip

Вихідний код і текстові файли для Microware OS-9/68k , архів ZIP (текстові файли у форматі DOS). (C-Kermit 7.0).

Якщо ви хочете стежити за розвитком C-Kermit з моменту останнього випуску , ви можете знайти поточний робочий вихідний код ТУТ .

Вихідний код і текстові файли також доступні окремо вкерміт/керміт/ каталог. До них належать файли для платформ, відмінних від Unix і VMS, наприклад Stratus VOS, Data General AOS/VS, OS-9, Amiga тощо. Усі файли в цьому каталозі є текстовими; передати їх у текстовому режимі. Дивckaaaa.txt файл для деталей. ПРИМІТКА. Вихідні файли Unix і VMS мають рівень 9.0. Версії VOS, Amiga, OS-9 і AOS/VS залишаються на рівні 7.0. Інші (Macintosh, Atari ST) не оновлювалися протягом тривалого часу через відсутність програмістів та/або платформ; волонтери вітаються. І, звичайно, усі, хто зацікавлений у перенесенні C-Kermit на нові платформи, можуть зв’язатися з нами ; ми будемо раді допомогти вам почати.

[ Вгору ] [ Підказки та підказки ] [ Kermit Home ]

Інструкції зі збирання Unix

[ Вгору ] [ Підказки та підказки для Unix ] [ Інструкції зі встановлення Unix ]

Створіть новий каталог і додайте до нього «cd». приклад:
$ mkdir kermit

$ cd kermit

 1. Завантажте відповідний архів вихідного коду .

Якщо ви завантажили стиснутий файл tar, розпакуйте його. приклади:
$ gunzip cku302.tar.gz

$ розпакувати cku302.tar.Z

Якщо ви завантажили архів tar, « розархівуйте » його. приклад:
$ tar xvf cku302.tar

Якщо ви завантажили Zip-архів, розпакуйте його. приклад:
$ розпакувати -a cku302.zip

Тепер ви можете видалити архів tar (або архів zip), якщо хочете:
$ rm cku302.tar (або rm cku302.zip )

Прочитайте коментарі у верхній частині make-файлу, щоб дізнатися, яка ціль підходить для вашого комп’ютера та операційної системи, а потім дайте відповідну команду «make». приклади:
$ make linux (Linux, майже будь-яка версія)

$ make macosx (Mac OS X 10.3.x або новіша версія)

$ make freebsd (FreeBSD, будь-яка версія)

$ make openbsd (OpenBSD, будь-яка версія)

$ make netbsd (NetBSD, будь-яка версія)

$ make aix (IBM AIX)

$ make aixg (IBM AIX із gcc)

$ make solaris10 (Sun Solaris 10 із cc)

$ make solaris10g (Sun Solaris 10 із gcc)

$ make irix63 (SGI IRIX 6.3)

 1. Особисте використання: якщо ви звичайний непривілейований користувач багатокористувацького комп’ютера Unix, перемістіть двійковий файл wermit до будь-якого каталогу, який ви використовуєте для своїх власних програм і сценаріїв, як-от , за бажанням ~/binперейменувавши його на «kermit» або «ckermit» або будь-що інше, яке ви хочете і надайте йому відповідні дозволи 700, 750 або 755. Інакше...
 2. Багатокористувацьке використання: перемістіть отриманий двійковий файл 'wermit' до /usr/local/bin/kermit або інший призначений «локальний» каталог, який доповнює програми, що розповсюджуються виробником ОС, і знаходиться в PATH за замовчуванням для всіх користувачів. Надайте йому того самого власника, групу та дозволи, що й minicom або cu. Перемістіть ckuker.nr у відповідний каталог сторінки довідки та перейменуйте його відповідно, наприклад, на керміт.1 . Щоб отримати докладніші інструкції, прочитайте інструкції зі встановлення C-Kermit , особливо якщо у вас виникли проблеми з будь-яким із цих кроків або якщо ви використовуватимете C-Kermit для дозвону . Найзручнішим способом інсталяції є використання makefile встановити target («зробити інсталяцію»); читайте про це ТУТ . Перегляньте посібник з параметрів конфігурації , щоб отримати інформацію про параметри під час компіляції для налаштування набору функцій.

[ Вгору ] [ Підказки та підказки ] [ Kermit Home ]

Інструкції зі створення VMS

[ Вгору ] [ Підказки та підказки VMS ] [ Інструкції зі встановлення VMS ]

Якщо ви бажаєте інсталювати попередньо зібраний двійковий файл VMS , виберіть найбільш відповідний двійковий файл VMS із таблиці двійкових файлів C-Kermit . Виберіть двійковий файл VAX для VAX або двійковий файл Alpha для Alpha. Номер версії VMS для двійкового файлу має бути меншим або дорівнювати вашій версії VMS. Якщо ви хочете встановити з’єднання TCP/IP, виберіть двійковий файл для відповідного продукту TCP/IP (TGV Multinet, DEC UCX, Process Software TCPware тощо), знову з номером версії, меншим або рівним вашому; якщо нічого не знайдено, спробуйте версію UCX (оскільки більшість продуктів TCP, що не є DEC, містять вбудовану емуляцію UCX). Якщо ви завантажили попередньо зібраний двійковий файл, також завантажте архів текстових файлів VMS C-Kermit . Потім прочитайте інструкцію з встановленнядля VMS.

Якщо ви хочете створити з вихідного коду , отримайте повний архів VMS вище , якщо у вас є інструменти розпакування на основі VMS, інакше отримайте вихідні файли та текст окремо, як описано нижче. ПРИМІТКА. Розпакуйте файл Zip за допомогою " розпакувати -а ".

Створіть новий каталог і ВСТАНОВІТЬ для нього DEFAULT. приклад:
$ create/directory kermit

$ set default [.kermit]

 1. Завантажте Zip-архів вихідного коду VMS .

Розпакуйте Zip-архів. приклад:
$ розпакувати -a ckv302.zip

Запустіть процедуру збирання :
$ @ckvker

Якщо у вас є версія VMS до 5.0, скористайтеся «старою» процедурою збирання:
$ @ckvold

 1. Якщо у вас виникли проблеми, прочитайте коментарі вгорі процедури збирання.

Це робить a WERMIT.EXE файл у вашому поточному каталозі. Почніть це з:
$ r верміт

 1. Щоб установити версію Kermit, яку ви щойно зібрали, прочитайте інструкції зі встановлення .

[ Вгору ] [ Підказки та підказки ] [ Kermit Home ]

Індивідуальні двійкові файли

[ Вгору ] [ Таблиця двійкових файлів ] [ Інструкції зі встановлення C-Kermit ]

Архів бінарних файлів C-Kermit знаходиться в Колумбійському університеті. Його було заморожено 1 липня 2011 року. Через обмеження простору та пропускної здатності його не вдалося перемістити на новий сайт kermitproject.org . Перш ніж відвідати стіл, вам слід прочитати цей розділ.

Коли ви завантажуєте попередньо зібраний бінарний файл Kermit, ви також повинні завантажити текстові файли C-Kermit , розпакувати їх, якщо необхідно, і встановити за бажанням. ПРИМІТКА. В Unix ви все ще можете використовувати « make install », навіть якщо ви не використовували make-файл для створення двійкового файлу Kermit (make-файл, а також усі потрібні текстові файли знаходяться в текстовому архіві).

У двійковій таблиці імена файлів починаються з «ck» для C-Kermit, потім одна літера або цифра для позначення платформи («u» для Unix, «d» для Data General AOS/VS, «v» для VMS, «i» " для Amiga, "9" OS-9, "p" для Plan 9 тощо). Після цього з’являється тризначний номер редагування:

188: Версія 5А(188) , з листопада 1992 по вересень 1993.

189: Версія 5А(189) , вересень 1993 по жовтень 1994.

190: Версія 5А(190) , жовтень 1994 – вересень 1996.

192: Версія 6.0.192 , з вересня 1996 по грудень 1999.

193: Версія 6.1.193 , з листопада 1996 по червень 1998.

194: Версія 6.1.194 , з червня 1998 по грудень 1998.

195: Версія 7.0.195 , січень 1999 по серпень 1999.

196: Версія 7.0.196 , вересень 1999 р. до остаточного випуску 1 січня 2000 р.

197: Версія 7.0.197 , січень-лютий 2000 р.

200: Версія 8.0.200 , грудень 2001.

201: Версія 8.0.201 , лютий 2002.

206: Версія 8.0.206 , жовтень 2002.

208: Версія 8.0.208 , 14 березня 2003 р.

209: Версія 8.0.209 , 17 березня 2003.

211: Версія 8.0.211 , 10 квітня 2004.

300: Версія 9.0.300 , 30 червня 2011.

301: Версія 9.0.301 , 11 липня 2011.

302: Версія 9.0.302 , 20 серпня 2011.

Потім можливе позначення тестової версії: «a» для альфа-версії або «b» для бета-версії, а потім двозначний номер тесту. приклади:

cku209.xxx C-Kermit 8.0.209 остаточний випуск

cku200b04.xxx C-Kermit 8.0.200 Beta.04

cku197.xxx C-Kermit 7.0.197 остаточний випуск

Тестові версії включені сюди лише для платформ, які не мають доступної остаточної збірки (зазвичай тому, що машина зникла або була оновлена ​​ОС до остаточного випуску C-Kermit). НАТИСНІТЬ ТУТ , щоб переглянути поточний випуск розробки C-Kermit (якщо є).

Зауважте, що редагування 193, 194, 195, 198, 199, 202-05 і 212-299 ніколи не були офіційно випущені (191 було лише для OS/2).

Решта назви залежить від платформи; в Unix це ім’я цільового файлу makefile, за яким необов’язково слідує певна апаратна платформа та/або версія ОС, якщо це має значення. У VMS це платформа ("axp" (тобто Alpha) або "vax"), потім номер версії VMS (наприклад, "vms73"), а потім продукт TCP/IP і номер версії (або "nonet", якщо підтримується TCP/IP не вбудований). І так далі. Коди продуктів VMS TCP/IP такі:

ucx DEC / Compaq / HP TCP/IP
tgv TGV MultiNet
pst Програмне забезпечення процесу TCPware
twg Група Wollongong WIN/TCP або PathWay
cmu Університет Карнегі-Меллона CMU/IP

ПАМ’ЯТАЙТЕ: часто краще створити власний двійковий файл, ніж запускати попередньо зібраний, через постійно зростаючу ймовірність невідповідності версій ОС та/або бібліотеки.

Після завантаження перейменуйте на " керміт "або" kermit.exe " (тощо), відповідно до вашої операційної системи, і, якщо необхідно, надайте дозвіл на виконання, наприклад (в Unix):

$ mv cku302.linux-i386-rhel5 kermit

$ chmod +x kermit

Також пам’ятайте, що перед тим, як C-Kermit можна буде використовувати для виклику з Unix, ймовірно також буде необхідно надати виконуваному файлу Kermit певного власника та групу, а також встановити для нього біти suid та/або sgid, щоб надати йому доступ до пристрій комутованого доступу та/або каталог файлу блокування (те саме, що й будь-яке інше програмне забезпечення комутованого доступу, наприклад cu або minicom). Прочитайте розділи 10 і 11 посібника зі встановлення Unix C-Kermit.

Примітки щодо двійкових файлів:

 1. "прокляття" стосується повноекранного відображення передачі файлів, що використовується під час передачі файлів через телефонне або мережеве з'єднання. Це добре, але це збільшує розмір і іноді створює проблеми, тому, якщо версія "прокляття" викликає у вас проблеми, спробуйте версію без прокляття (NC). На платформах, які мають вибір між «традиційними прокляттями» та «новими прокляттями» (ncurses), у вас також може бути вибір двійкових файлів — якщо один не працює, спробуйте інший.
 2. Подібним чином деякі двійкові файли випускаються у версіях TCP/IP і без TCP/IP. Якщо на вашому комп’ютері не встановлено TCP/IP, виберіть версію без TCP/IP (якщо доступна). Двійковий файл із підтримкою TCP/IP майже напевно не працюватиме на платформах, на яких не встановлено TCP/IP.
 3. І деякі двійкові файли випускаються в оптимізованій і неоптимізованій версіях; це відноситься до оптимізації під час компіляції. Виберіть оптимізовану версію, але якщо вона викликає у вас проблеми, спробуйте відповідну неоптимізовану, якщо вона доступна (деякі оптимізатори мають помилки). Коли оптимізація позначена в таблиці, O означає нормальну оптимізацію, O- означає відсутність оптимізації, O+ означає додаткову оптимізацію.
 4. Деякі двійкові файли доступні у версіях gcc і без gcc; тобто версії, створені за допомогою двох різних компіляторів. Якщо один викликає у вас проблеми, спробуйте інший, якщо він доступний. Деякі компілятори мають помилки; деякі компілятори підтримують функції, які інші не підтримують.
 5. Деякі двійкові файли HP-UX (зокрема, HP-UX 7.00) створені для файлових систем з довгими іменами файлів (255 символів), інші — для систем із короткими іменами файлів (14 символів); вони позначені SF і LF. Виберіть той, який підходить для вашої файлової системи.
 6. Деякі двійкові файли Linux пов’язані з libc, деякі — з glibc. Виберіть той, який підходить для вашої системи Linux. А ще краще, просто зібрати з джерела ("make linux" має працювати на будь-якій системі Linux).

НАТИСНІТЬ ТУТ, щоб переглянути двійкову таблицю C-Kermit.

ПРОТОКОЛ KERMIT : БЕЗПЕКА : СЦЕНАРІЇ : TELNET : UNIX : VMS : LINUX : BSD : MAC OS X : SOLARIS : AIX : HP-UX : TRU64 : SCO : QNX : IRIX : UNICODE : KERBEROS : SSL : TLS : SRP : СЦЕНАРІЙ FTP : ПЕРЕДАЧА ФАЙЛОВ : МОДЕМ : НАБІР : ПЕЙДЖЕР

Article posted on:23 Aug 2023