IBM PC

2 min read
Article updated on:22 Aug 2023

Original article: http://www.columbia.edu/cu/computinghistory/ibmpc.html

 

Дата: 1981. Процесор Intel 4,77 МГц 8088 (16-бітна сегментована адресація, 8-бітні шляхи даних). Два 5,25" 160K дисководів для гнучких дисків. Базовий у ROM. Завантажує DOS 1.0 з дискети. 16-64K RAM. Інтерфейс касетного диктофона. Зелений екран діаметром 12" із монохромною графікою. Немає жорсткого диска (додавання жорстких дисків до ПК було б домашнім промислом, поки не було анонсовано IBM PC/XT). Ця надзвичайно скромна машина та її наступники, такі як IBM PC/AT та IBM PS/2 , домінували на ринку настільних ПК приблизно до 2000 року, коли IBM пішла з ринку настільних комп’ютерів.

Комп’ютерний центр Колумбійського університету замовив 20 оригінальних комп’ютерів IBM PC у день оголошення про це та подарував їх високопоставленим професорам і адміністраторам. Спочатку ПК не міг зв’язатися з нашими центральними мейнфреймами (включаючи, за іронією долі, наші великі машини IBM), і це стало головним поштовхом для Columbia Kermit Project . MS-DOS Kermit, яка спочатку була написана в Колумбійському університеті в 1981-82 роках, щоб вищезгадані професори та адміністратори могли спілкуватися з нашими центральними мейнфреймами IBM і DEC, а отже, і один з одним (електронною поштою та обміном файлами); наприклад, троє з них, які працювали над багатодисциплінарним підручником. MS-DOS Kermit розроблявся безперервно до 1999 року і був предметом серії комп’ютерних бестселерів.

MS-DOS Kermit працював на оригінальному ПК, а також на багатьох його ранніх конкурентах, таких як DEC Rainbow, HP-150, Heath-Zenith 100, Victor 9000, NEC APC та багатьох інших машинах DOS з середини 1980-х років, які не були кодово або дисково сумісними один з одним, а потім, звичайно, також на «стандартних» ПК, які розвинулися з усіх цих (наприклад, Dell, HP). Звичайно, Columbia також створила версію Kermit для Windows під назвою Kermit 95 .

MS-DOS Kermit використовувався в усьому світі – і за його межами – і був невід’ємною випробувальною платформою для нашого (до Юнікоду) проекту забезпечення передачі текстових файлів різними мовами та системами письма (наприклад, кирилицею, арабською) між платформами, які використовували різні символи кодування, що завершилося Першою міжнародною конференцією Керміта в Москві, СРСР, 1989 р.

Article posted on:22 Aug 2023