Лабораторія IBM Watson при Колумбійському університеті

2 min read
Article updated on:17 Aug 2023

Original article: http://www.columbia.edu/cu/computinghistory/watsonlab.html

IBM Watson Lab #1: 612 West 116th Street

1945-1970.

 

IBM Watson Lab #2: 612 West 115th Street

1953-1970.

IBM заснувала свою лабораторію наукових обчислень Watson у Колумбійському університеті 6 лютого 1945 року, в останні місяці Другої світової війни, спочатку для надання обчислювальних послуг союзникам, а потім для просування сучасного наукового обчислення в усьому світі. Її історія описана в The IBM Watson Laboratory at Columbia University: A History , Жан Форд Бреннан, IBM, Armonk NY (1971), і на веб-сайті Columbia University Computing History , підсторінкою якого є ця сторінка, а також у Herb Книга Гроша , КОМП'ЮТЕР .

Засновником і директором Watson Lab був професор астрономії Колумбійського університету Уоллес Екерт , який раніше заснував і керував першою в світі науково-обчислювальною лабораторією в Пупін-Холлі в 1930-х роках, а під час війни був директором Офісу морських альманахів Військово-морської обсерваторії США. Watson Lab була відділом Колумбійського університету, що проводив академічні курси та спонсорував докторські дисертації. Співробітники лабораторії Watson провели зустрічі з викладачами університету, і лабораторія Watson забезпечила доступ до обчислювальних машин і навчання для дослідників Колумбії ще до того, як у Колумбії з’явилися власні комп’ютери. Перші комп’ютерні курси викладали тут і на кампусі вчені Watson Lab.

Кілька історичних комп’ютерів були розроблені та/або виготовлені в Watson Lab, включаючи SSEC (1948 р., можливо, перший у світі справжній комп’ютер); NORC (1954 р., перший суперкомп'ютер); і IBM 610 (1956, перший персональний комп'ютер). Екерт використовував SSEC для виконання розрахунків місячної орбіти, якими керували б місії Apollo на Місяць . Багато інших наукових робіт, зокрема у фізиці, молекулярній хімії та термодинаміці, також проводилися в Watson Lab.

У 1970 році IBM перемістила свою лабораторію Watson до Йорктаун-Хайтс , Нью-Йорк, і залишила дві будівлі «612» Колумбійському університету; будівля на 116-й вулиці зараз називається Casa Hispanica, а будівля на 115-й вулиці була повністю або частково зайнята Колумбійським комп’ютерним центром у багатьох його втіленнях, змінах назв і реорганізаціях з 1970 року.

Дивіться також: Галерея Watson Lab (1945-59)

Article posted on:17 Aug 2023