Тритижневий курс лабораторії Watson з обчислювальної техніки 1947-1957 рр

4 min read
Article updated on:22 Aug 2023

Original article: http://www.columbia.edu/cu/computinghistory/course.html

 

Фото: надано Еріком Ханкамом (клацніть, щоб збільшити).

Ерік Ханкам викладає тритижневий курс з обчислювальної техніки Watson Laboratory у Watson Laboratory Колумбійського університету, 612 West 116th Street, Нью-Йорк, приблизно 1950 рік.

Підпис до подібної фотографії в книзі Бреннана [ 9 ] говорить: «Ерік Ханкам, співробітник лабораторії Ватсона, провів багато занять з обчислювальної техніки. Загалом 1600 людей з 20 країн прийшли на навчання». На фото: Ерік малює з’єднання проводів на дошці з тисненням за шаблоном роз’ємної плати IBM .

З тексту Бреннана: «Наприкінці листопада 1945 року початковий персонал і обладнання лабораторії Ватсона переїхали до відремонтованого міського будинку на 116-й вулиці.-- порівняно невелика будівля, яка вміщує близько двох десятків людей і комп'ютерну кімнату. Тим не менш, через його портали проходив постійний потік науковців і студентів з усього світу, технічних спеціалістів з інших галузей промисловості та державних установ, торгових представників IBM та їхніх клієнтів, користувачів всебічної технічної бібліотеки Лабораторії та різноманітних інших відвідувачів. Головною привабливістю було надання вільного часу на машинах лабораторії будь-якому вченому чи вченому, які займаються дослідженнями, за умови схвалення консультаційного комітету лабораторії. Переважна більшість цих дослідників, які працюють у фізиці, економіці, кристалографії, інженерії, оптиці, астрономії та багатьох інших областях, мав невеликий або зовсім не мав досвіду роботи з машинами IBM або із застосуванням обчислювальних методів для вирішення проблем. Як наслідок, співробітники лабораторії на перших порах проводили багато часу, навчаючи людей маніпулювати перфокартами та пропускати їх через машини. Невдовзі ці зусилля були організовані в групові навчальні заняття, наприклад, під час якого група дослідників-геофізиків з [Колумбійської] геологічної обсерваторії Ламонта в Палісейдс, штат Нью-Йорк, інтенсивно «підготовлялася» протягом тижня. У 1947 році був започаткований знаменитий «Тритижневий курс обчислювальної лабораторії Watson», який викладав Ерік Ханкам зі співробітників лабораторії. Згодом у ньому взяли участь близько 1600 осіб з понад 20 країн.

«Попит на допуск до курсу Ханкама був настільки високим, що врешті-решт IBM створила центри комп’ютерного навчання в різних місцях по всій країні, звільнивши Watson Lab від цього завдання в 1957 році. Щоб ознайомити вчених усього світу з передовими, широкомасштабними обчислювальними методами, Раніше Департамент освіти IBM розпочав практику проведення щорічних форумів наукових обчислень [ наприклад, у 1948 р. ]. Через технічні документи, які вони внесли на ці форуми, співробітники Watson Lab охопили велику аудиторію вчених, які цікавилися обчисленнями. ." [ 9 ]. (Для деяких прикладів див. бібліографію Екерта .)

Ось кілька ближчих зображень, які показують різні шаблони роз’ємних панелей із з’єднаннями проводів крейдою. Оскільки роз’ємні панелі для різних машин мали різні компонування та конфігурації, для кожної машини був потрібен окремий шаблон; отже мольберт. На дошці на лівому малюнку написано «СХЕМА ПАНЕЛІ КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОННИМ КАЛЬКУЛЯТОРОМ ТИПУ 604» (електромеханічний калькулятор Friden знаходиться на столі праворуч). Дошка на правій фотографії має напис «РОЗРАХУНОК ПУФОРТА – ТИП 602-A – ПАНЕЛЬ КЕРУВАННЯ».

Ерік Ханкам, 612 West 116th Street, 4 листопада 2003 р. Фото: Френк да Круз

Ерік Ханкам розпочав роботу в той день, коли Watson Lab вперше відкрилася на будівлі на 116-й вулиці, 9 листопада 1945 року. Він щойно звільнився з армії та відповів на оголошення про попит у газеті. Його робота полягала в тому, щоб навчати вчених з Колумбійського університету чи будь-кого іншого щодо використання обчислювальних машин для несекретних досліджень. Спочатку це робилося під час індивідуальних сеансів на моделях 601 , 405 і пов’язаних із ними відтворювачах, сортувальниках, сортувальниках тощо. Потім, коли почали надходити нові машини – 602 і 602A , 603 , 604 , 607 , CPC , і, нарешті, 650-- попит зріс до того, що індивідуальне навчання було неможливим. Ерік вирішив провести заняття (описане вище) – перше у своєму роді . Він був відкритий для наукових дослідників з усіх країн, безкоштовний. Ерік також викладав академічні курси в Колумбійському університеті, в тому числі астрономію 111-112 і EE 287, в яких студенти ознайомлювалися з науковими обчислювальними методами на комп’ютерах із дротовим програмуванням, а також комп’ютерах із картковим програмуванням і збереженими програмами [66 ] .

Деякі з ранніх академічних курсів обчислювальної техніки, які викладали Екерт , Томас і Грош , також включали практичні лабораторні заняття з Еріком та іншими [ 57 ], використовуючи обчислювальні машини IBM 60x.

Дивіться також:

Article posted on:22 Aug 2023